תוכנית

בר מצווה בצפת

1

פגישת היכרות

 

לפני מועד הבר מצווה נקבע פגישת היכרות משותפת עם ההורים וחתן הבר מצווה. בפגישה קודם כל, נכיר אתכם, ותכירו אותנו, נשמע את הציפיות שלכם ונעבור על נקודות ודגשים החשובים לכם באירוע הבר מצווה. נסביר לכם על מבנה האירוע החל מקבלת הפנים, האוכל, מעמד העליה לתורה והנחת התפילין ועד לשובכם הביתה. נתכנן ונבחר את מבנה האירוע, לפי הבקשות שלכם וההמלצות של מנהל האירוע. תוכלו להתרשם מהמתחמים, מבתי הכנסת הצפתיים, וכן לפגוש את מלווה האירוע שלכם , וכך קצת לחוש את האווירה שאנו יוצרים באירוע "בר מצווה צפתית".

 

2

 
קבלת פנים

 

בהגיע המשפחה לצפת, מחכה לכם קבלת פנים מוסיקלית במרכז שלנו בליווי של 3 נגני כליזמר, מפגש שמח ולבבי שיכניס את המשפחה לאווירה הצפתית. כאן תפגשו גם המנחה שילווה את האירוע שישמיע לאורחים הסבר קצר על היום המרגש שמצפה לנו. את קבלת הפנים אפשר לשלב עם כיבוד קל של קפה ועוגה, או עם ארוחת בוקר צפתית. קבלת הפנים תערך באחד ממתחמי המרכז שלנו, לבחירת המשפחה, ובהתאם לעונה, נוכל לערוך את קבלת הפנים במתחם קשתות עתיק מהמאה ה-16, בגינת התה האינטימית, או במרפסת נוף המשקיפה אל הרי מירון וציון הרשב"י.

 

3

 
תהלוכת בר מצווה בסמטאות צפת

 

מהמרכז שלנו נצא יחד בליווי שירה תופים וניגונים אל סמטאות העיר העתיקה, חתן בר המצווה יצעד בראש התהלוכה כשהמשפחה אוחזת חופה מעל ראשו. כאן החגיגה ממש מתחילה, נגני כליזמר ילוו את חתן בר המצווה וכל המשפחה תצטרף לשירה לצלילי הקלרינט, התוף והגיטרה. האורחים יקבלו ממנהל האירוע תופים לריבוי ההשתתפות בשמחה. המנחה שהוא גם שחקן ילווה את חתן בר המצווה לכיוון בית הכנסת. ריקוד משפחתי ספונטני ברחבת העיר העתיקה יפתח את הלב לקראת הטקס המרגש של העליה לתורה.

 

4

 
טקס בר מצווה בבית הכנסת

 

בתי הכנסת העתיקים של צפת מעוטרים בצבעי תכלת, טומנים בחובם היסטוריה עתיקה, סיפורים מהיישוב היהודי העתיק בצפת, דמויות של מקובלים וחסידים – הכל תורם לאווירת הקדושה המיוחדת במקומות אלו. ברגע מרגש זה המנחה המלווה את האירוע יפתח בטקס בר מצווה. מהלך הטקס להלן:

  • הנחת תפילין והתעטפות בטלית של חתן בר המצווה ואביו.

  • זמן מיוחד לברכות בזמן פתיחת ההיכל.

  • הוצאת ספר התורה – חתן בר המצווה ירים את ספר התורה אל הבימה.

  • קריאת התורה - חתן בר המצווה יעלה לתורה, כשלצדו מנחה האירוע ואביו.

לאחר סיום הקריאה בתורה יש אופציה לזמן מיוחד למשפחה (ההורים, הסבתות וכו'...) לברך את חתן בר המצווה את ברכתם האישית. 

5

 
סיור בר מצווה בצפת
סיור בר מצווה בעיר העתיקה של צפת והמשך פעילות חוויתית....

 

נצא לסיור בסמטאות העיר העתיקה, נעבור באתרים שונים בעלי משמעות היסטורית, נבקר בסמטת הגלריות ונשמע קצת על הסיפורים שבנו את צפת העתיקה.

 

 

 

בשלב זה האופציות רחבות לפנינו והמשפחה תוכל לבחור את האטרקציה שתתאים לה להמשך האירוע:

גלריה לניפוח זכוכית

צפייה מרתקת בהדגמה חיה של ניפוח זכוכית, שתקסים את כל המשפחה. 

הצגה על "מעשה שהיה"

הצגת רחוב חוויתי, שתפתיע אותנו במהלך הסיור ב-2 מיקומים שונים. בהצגה נפגוש דמויות וסיפורים מצפת העתיקה, ונחווה את חיי הפשטות הקסומים של אותם אנשי חסד מיוחדים.

מופע מוסיקלי אתני

מופע כליזמר שיפתיע בסמטאות העיר העתיקה, ע"י נגנים שיציגו לנו כלים אתניים עתיקים המיוחסים לתקופת בית המקדש.

להקת אגדתא במופע בסמטא

6

 
אופציות מומלצות להמשך פעילות....

 

 

אופציה ראשונה: ביקור באוצר הסת"ם
(ספרי תורה, תפילין, מזוזה ומגילה)

אומנות עתיקת יומין נחשפת במסע אינטראקטיבי, רב-חושי עוצר נשימה במרכז המבקרים "אוצר הסת"ם" שבעיר צפת.

  • מיצג תלת ממדי על בריאת העולם.

  • מסך 180 מעלות ענק, הולוגרמת סופר סת"ם במצרים העתיקה.

  • שעשועון טריוויה אינטראקטיבי.

  • סדנת כתיבת סת"ם עם קולמוס על קלף אמתי.

 

 
אופציה שניה: הצופן האישי (בלעדי)

הרצאה מרתקת על שמו של האדם ואבחון אישי לחתן בר המצווה.

שיטת האבחונים האישיים שפותחה ב'אסנט' המבוססת על הצופן התנכי, השיטה מבוססת על מציאת צירוף אותיות שמו של האדם בפרשת השבוע, בה נולד. לאחר מציאת שמו של האדם, בפרשת השבוע בה נולד, אנו עוברים לשלב האבחון. במהלך האבחון מנתחים את המשמעות הפנימית של הפסוקים בפרשת השבוע, וכן את המילים והאותיות בהם מופיע השם. תוצאות הניתוח מלמדות על אישיותו של האדם, קווי האופי שלו והכוחות החיוביים הטמונים בו.

7

 
השלב אחרון לו כולם מחכים - סעודת בר מצווה

 

מנהל האירוע ימליץ למשפחה על מבחר אפשרויות להזמנת סעודת בר מצווה במבחר אתרים בצפת והאזור. החל ממסעדות צפתיות מקומיות, אל מסעדות השוכנות ביישובים סמוכים אל נופי הטבע הגלילי. בביקור המקדים נבקר בכמה מתחמים ומסעדות בעלות אופי קולינארי ואווירה שונה, נציג את עלות השכרת המקום והתפריט של כל מקום, והמשפחה תוכל לבחור את המקום המתאים לה ביותר.